SOUTĚŽTE !

Ukažte váš pohled na kouzelný svět skrz nastevřené dveře a vyhrajte festivalovou plátěnku plnou skvělých dárků! 

Najděte různobarevné ilustrace dveří na místech konání festivalu, vyfoťte skrz ně váš pohled na svět okolo a nahrajte na Instagram nebo Facebook s hashtagem #festivalnastevřeno.

Každý den vybereme jeden snímek, který nás nejvíce zaujal a jeho autor získá 2 volné vstupenky na představení dle vlastního výběru v Moving Station.

Nasbírejte fotografie všech 6  dveří, označte je #festivalnastevřeno a budete zařazeni do slosování o jednu ze tří hlavních cen – festivalovou plátěnku nabitou dárky.

VYHRAJTE !

Festivalovou plátěnku Moving Station plnou dárků.
Ten, kdo během festivalu zvládne vyfotit všech 6 dveří, které najdete na místech, kde se konají jednotlivá představení, nasdílí je na Instagram nebo Facebook pod hashtagem #festivalnastevřeno bude zařazen do slosování o jednu ze tří festivalových plátěnek.

Plátěnka obsahuje:
Půlroční předplatné časopisu A2 www.advojka.cz
(pouze první místo!)
Plátěnou tašku Moving      Station
Podepsaný výtisk knihy Iva Hucla: Návrat ke kruhu a knihu Pár tahů tuší.
Dvě vstupenky na jakékoli představení v Moving Station
Komiks Tomorrowland a sítotiskový plakát „Metamorfóza“ ilustrátorky Jany Jarošové
Poukaz do Zahrady v misce na 250,-
Zrnkovou kávu nebo čaj z klatovské pražírny Yemenites 
Sirup a chilliádu od Macháčků
Pár barevných ponožek na podporu Hospice sv. Lazara 
Sadu pohledů Moving Station – kolekce k výročí 20 let s ilustracemi od Štěpánky Bláhovcové

Výherce 1. místa navíc získá
PŮLROČNÍ PŘEDPLATNÉ ČASOPISU A2
www.advojka.cz
A2 je nezávislý kritický čtrnáctideník, který reflektuje kulturu v co nejširším pojetí, tedy včetně společenského dění a politiky.
Vychází každou druhou středu a má 32 stran novinového formátu.

Svým obsahem i přístupem se A2 snaží vytvářet alternativu k hlavnímu proudu, jehož specifika zároveň kriticky reflektuje. Publikované texty mají akademické zázemí, ale zároveň punkový přístup – pro A2 píší nejen respektovaní publicisté, literáti, výtvarníci, hudebníci a akademičtí pracovníci, ale také aktivisté, začínající autoři, studenti nebo výrazné osobnosti společenského a kulturního dění.

Hlavní snahou redakce je pojímat kvalitní živé umění v kontextu – ostatních druhů umění, aktuální světové tvorby a společenských fenoménů. Jsme přesvědčeni o tom, že není možné vnímat kulturu odděleně od společenského dění. Podobně se nebráníme ani politickým tématům, která jsou dokladem hlubšího kulturně-společenského pnutí. Pídíme se po dílech, tématech a tendencích, které vystihují naši současnost citlivěji, přesněji, rychleji a dráždivěji, než nám to často bývá milé.

Součástí výherního balíčku pro tři výherce jsou 2 knihy básníka, kurátora a zakladatele Bezejmené čajovny Ivo Hucla.
www.bezejmenna.name

Kniha Návrat ke kruhu představuje rozsáhlý výběr z tvorby básníka Iva Hucla.
Téměř pět set básní mapuje jeho cestu od normalizace, kdy své texty publikoval pouze v samizdatu, přes období osobního hledání, až k otevření se imaginaci, člověku a přírodě. Především tu ale jsou zastoupeny texty novější, kterými autor osobitým způsobem navazuje na východní myšlení a českému čtenáři ho zatavuje do srozumitelných básnických obrazů. Zahrnuty jsou i dosud nevydané sbírky a skladby z posledních let. Sbírku doprovází dvacet dva konceptuálních kresebných úvah Františka Stekera, pedagoga Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, dále tři eseje z pera japanologa a religionisty Robina Shoena Heřmana, hudebního publicisty Pavla Klusáka a literárního historika Vladimíra Novotného. Texty doplňuje rozsáhlá fotografická příloha. Návrat ke kruhu je nevšední knihou transformace a vnitřní proměny, knihou o návratu k prostému žití a ratio essendi v nás; k básním, které svět nepopisují, ale vidí.
—————————– Zakoupit lze zde 
Kniha Pár tahů tuší je textovým ohlédnutím za jedním z nejobsažnějších festivalů japonské kultury v dějinách ČR – Japan Fest 2015, který byl součástí projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 a jehož byl autor programovým ředitelem a hlavním kurátorem. Ve dvaceti krátkých esejích jsou v ní reflektována díla a osobnosti současné japonské umělecké scény, například jazzová legenda Yōsuke Yamashita, hvězda světového vizuálního umění Ryōji Ikeda, fenomenální kaligrafka Shōko Kanazawa nebo newyorská sochařka Karen La Monte, která se ve svých skleněných a terakotových plastikách inspiruje bohatou symbolikou japonského kimona.

Dále na vás čeká sítotisk „Metamorfóza“ a komiksová autobiografie Tomorrowland pro všechny líné duše od Jany Jarošové.
Odehrává se v bezčasí léta a v obklíčení pracovních povinností, které ovšem nikdy neberou konce. Jejich neustávající smršť vede pouze ke stále se zvětšující touze po útěku. Útěku před realitou, útěku do prostředí, které známe a ve kterém se cítíme bezpečně. Jak ale může dopadnout mysl, která se kompletně vytrhne realitě? Jak nám škodí naše vlastní ambice? Dá se vychutnat třešeň i s peckou?

Jana Jarošová je ilustrátorka, malířka a hudebnice. S komiksem Tomorrowland debutovala v roce 2020 na festivalu ilustrace LUSTR. Komiks sám se dočkal dvou vydání, digitálně tištěné mini verze a verze tištěnou na risografu u nezávislého nakladatelství Potato Publishing v rakouském městě Linz.
Ten je možné zakoupit ZDE.

@janajaro
www.janajaro.com

Poukaz do květinářství Zahrada v misce na 250,-

Zahrada v misce je concept store, který se navrací k přírodě a propojuje rostliny s městským životem. Místo, které přináší do domovů přírodou inspirovaný design od lokálních a evropských designérů. Je to kreativní prostor, ve kterém probíhají zelené workshopy (jak si osadit terárium, vytvořit kokedamu nebo mechový obraz) a kde vznikají zelené interiéry na míru. Zahrada v misce je synonymem kvalitních rostlin a pravé městské džungle.

www.zahradavmisce.cz 

Nově se nachází na nové adrese!

Najdete je na rohu Papírnické a Zahradní ulice, přímo naproti vchodu do Papírny.

Zrnkovou kávu 100% Arabica Blend nebo výběr exkluzivních porcovaných čajů z klatovské pražírny Yemenites.
www.yemenites.cz

Sirup z čerstvého ovoce a Chilliádu od Macháčků.
www.odmachacku.cz

Pár barevných ponožek na podporu Hospice sv. Lazara s heslem „Nezůstanete sami“.
www.hsl.cz

Plátěná taška Moving Station.
Facebook Moving Station
Instagram Moving Station

2x volná vstupenka na jakékoliv představení Moving Station. 
program na www.johancentrum.cz

Sada pohlednic vytvořena k příležitosti oslavy výročí 20 let Moving Station. Ilustrace od výtvarnice Štěpánky Bláhovcové, které vznikly v roce 2014.
www.blahovcova.cz

Kde hledat ilustrace dveří?
Před Moving Station
Peron Plzeň Jižní předměstí
Smetanovy sady
Mlýnská strouha
Náplavka na Radbuze
Na soutoku řek Radbuza a Mže